Magyar Kisállat Fizioterápiás Társaság
Egyesületünk 2009-ben alakult lelkes és szakmájukban elismert szakemberek segítségével. A Társaság megalapítását dr. Biksi Otília kezdeményezte német példa alapján, célja az volt – az alapítótársakkal együtt -, hogy a kutyák fizioterápiás kezelését elterjessze Magyarországon.
Megalakulásunkkor fontosnak tartottuk, hogy csak olyan új tagok csatlakozhassanak hozzánk, akik elvégezték a Kutya-fizioterapeuta képzést. A képzés azóta – dr. Biksi Otília vezetésével – átkerült a Terápia az Állatokért Alapítványhoz, majd innen változatlan oktatói gárdával a Vetrehab Magyarország Kft.-hez. Az ismeretek folyamatosan bővülnek, de az alaptudás nem változik. A továbbképzésekről, konferenciákról dr. Biksi Otília gondoskodik, aki évről évre megszervezi ezeket az rendezvényeket.
Társaságunk tagjai ahhoz, hogy a kutyák fizioterápiás kezelésének lehetőségét minél szélesebb körben hírül vigyék, áldozatos és kitartó munkát vállalnak. Jelenleg több munkacsoport is működik köreinkben, akiknek lelkes csoportvezetőik koordinálják a csapaton belüli munkát. A csoportok támogatják és kiegészítik egymás munkáját, ahogy azt alább olvashatjuk.
Műtét utáni rehabilitáció. Rögtön az elején tisztázni kellene, hogy milyen esetben beszélünk ízületi diszpláziáról?
A gazdák körében az egyik legrettegettebb mozgásszervi betegség a csípőízületi diszplázia.
A fizioterápia ma már a humán orvoslás elfogadott kiegészítő terápiás gyógymódja.
Kutyás körökben ugyan folyamatosan jönnek-mennek az információk, mégis kevesen tudják, hogy bizonyos panaszokkal szakorvoshoz kell fordulni.
az állatgyógyászatban. A masszázs az emberiséggel egyidős, minden kétséget kizáróan a legrégebbi kezelési módok közé tartozik
a kisállat-fizioterápiában. A mágneses tér kezelést a fizioterápiás eljárások közül az indirekt elektroterápia körébe soroljuk
Valószínűleg sokak számára ismertek a humán gyógyászatban eredményesen alkalmazott elektromos kezelések különböző formái.
Perthes kór. Tyson 1 éves Chihuahua kan kutyus. Gazdái fokozatosan romló sántaságra lettek figyelmesek
Az elülső keresztszalag a térd ízület legfontosabb stabilizáló eleme, s a szakadása a kutyák és cicák sántaságának egyik leggyakoribb okozója. Egy ilyen súlyos sérülés után hogyan lehet visszaadni a kedvencünknek a felhőtlen mozgás örömét és szabadságát?
Maxi egy középkorú tacskó úr, akit utolért a félt betegség? lebénult a hátsó lábaira....
Öregedés, derékfájás, gyakran együtt járnak, s ez a kutyáknál sincs másképp....
Diszplázia, a szó hallatán a csípő jut az eszünkbe, s csak kevesen tudják, hogy a második leggyakoribb előfordulási helye a könyök ízület
Elöl sérülés, hátul is sérülés, hol és hogyan kezdődjön a rehabilitáció?
a Magyar Kisállat Ortopédiai Egyesület alapító tagja
Székhely: 2337 Délegyháza, Robinson park 41.
E-mail: info@kisallatfizio.hu
Bankszámlaszám: OTP BANK: 11722003-20160508
Adószám: 18266085-1-13
A Magyar Kisállat Fizioterápiás Társaságot a Fővárosi Bíróság 12. Pk. 60084/2009/3. számú végzésével nyilvántartásba vette, amely 2009. május 25-én emelkedett jogerőre.
Kérjük, adatait pontosan adja meg a sikeres kapcsolatfelvétel érdekében!